Hazardní hryFilmyBondovky › Zítřek nikdy neumírá

Zítřek nikdy neumírá – Tomorrow Never Dies (1997)

Zítřek nikdy neumírá je osmnáctý film ze slavné série bondovek. Byl uveden v roce 1997 a představuje druhý film, ve kterém se objevil Pierce Brosnan v roli Jamese Bonda. Film je plný akčních scén, napětí a záhad, které jsou typické pro sérii.

Mise Jamese Bonda

V tomto filmu je James Bond pověřen misí zmařit plány médiálního magnáta Elliota Carvera, který se snaží vyvolat konflikt mezi Velkou Británií a Čínou. Carver využívá svého mediálního impéria k šíření dezinformací a ovlivňování mezinárodních událostí ve prospěch vlastních zájmů.

Zítřek nikdy neumírá – loď v Jihočínském moři

Obrázek – Zítřek nikdy neumírá – loď v Jihočínském moři (zdroj: Craiyon)

Zápletka

Po zjištění, že Carver používá svou mediální sílu k manipulaci se světovými událostmi, včetně podněcování konfliktů a vražd, je Bond pověřen úkolem zastavit ho a zachránit svět před katastrofou. Během svého vyšetřování se setká s čínskou agentkou Wai Lin, která je také na stopě Carvera.

Bond postupuje po stopách Carvera a jeho organizace v různých částech světa. Musí se vypořádat s různými nebezpečnými situacemi, včetně útoků na jeho život, sabotáží a intrik. Na své cestě se setká s různými postavami, včetně Carverovy bývalé milenky Paris Carver, která má své vlastní temné tajemství.

Bond a Wai Lin spolupracují, aby odhalili plány Carvera a získali důkazy o jeho zločinech. Využívají své schopnosti, statečnost a taktiku, aby pronikli do jeho sídla a překazili mu plány. Během akčních střetů se ocitají v nebezpečí a musí se spoléhat na svou inteligenci a fyzické dovednosti, aby přežili.

Postupně odhalují Carverovy intriky a spojení s teroristickou organizací. Zjišťují, že Carver plánuje vypustit raketu se satelitním systémem, který mu umožní ovládat komunikace a vyvolat konflikt mezi dvěma světovými velmocemi. Jejich závod s časem se stupňuje, protože musí zastavit Carvera před tím, než způsobí nenapravitelné škody.

V dramatickém finále se Bond a Wai Lin probíjejí skrze Carverovy ochranky a dostávají se k jeho satelitnímu centru. Zde se utkávají s Carverem tváří v tvář a musí čelit jeho poslednímu pokusu je zastavit. Vzájemně se střetávají v zuřivém boji, který nabírá na intenzitě.

Bond využívá své bojové dovednosti a vychytralost. S pomocí technických vymožeností a zbraní, které mu poskytuje Q, se Bond dokáže dostat blíže ke Carverovi a zároveň se snaží deaktivovat satelitní systém.

Během jejich souboje Carver předvádí svou nelítostnou povahu a chce zabít Bonda a Wai Lin za každou cenu. Oba agenti se však nevzdávají a bojují s vervou. Nakonec Bond dokáže využít chyby v Carverově plánu a zneškodní ho.

Po porážce Carvera a zničení satelitního systému se Bond a Wai Lin vrací do bezpečí. Mají za sebou náročnou misi, ve které museli čelit mnoha nebezpečným situacím a překonávat překážky. Jejich úsilí a odvaha přinesly úspěch a zachránily svět před Carverovou zrůdnou machinací.

Role ve filmu

Role ve filmu Charakteristika Herec
James Bond Hlavní protagonista, britský tajný agent známý také pod kódovým označením 007. Je šarmantní, statečný a neohrožený. Pierce Brosnan
Elliot Carver Mediální magnát a hlavní záporák. Má ambice ovládnout světové trhy prostřednictvím médií a využívá svou moc k manipulaci událostí a rozpoutání války mezi Velkou Británií a Čínou. Jonathan Pryce
Paris Carver Bývalá milenka Jamese Bond, která s ním má složitý vztah. Teri Hatcher
Wai Lin Čínská agentka, která spolupracuje s Bondem při odhalování plánů Elliota Carvera. Je zručná, bojovná a schopná infiltrace. Michelle Yeoh
Q Technický expert MI6, který zásobuje Bonda speciálními vynálezy a gadgety. Je zodpovědný za výzbroj a výstroj agenta 007. Desmond Llewelyn
M Šéf britské tajné služby MI6. Má tvrdý postoj a důvěřuje v Bondovy schopnosti, ale také ho kritizuje za jeho nekonvenční metody. Judi Dench

Zajímavosti

  • Pro natáčení akčních scén se využilo moderních technologií, včetně použití dronů a virtuální reality, což umožnilo natočit efektní a dynamické sekvence.
  • Ve filmu Zítřek nikdy neumírá hrál roli záporáka Elliota Carvera herec Jonathan Pryce. Jeho výkon jako nemilosrdného mediálního magnáta byl velmi oceňovaný.
  • Scéna s motocyklovým skokem přes řeku byla natočena ve skutečnosti a Pierce Brosnan, který je známý svým zájmem o adrenalinové akce, se rozhodl skok provést sám bez kaskadéra. Tato odvážná akce přidala filmu autentičnost a napětí.
  • Ve filmu se objevuje nová bondovská dívka Paris Carver, bývalá milenka Jamese Bonda. Tuto roli ztvárnila herečka Teri Hatcher, která se proslavila díky svému výkonu v televizním seriálu Zoufalé manželky.
  • Zítřek nikdy neumírá byl opět velmi úspěšný jak u diváků, tak u kritiky. Film získal pozitivní ohlasy díky své akční atmosféře, vynikajícímu hereckému obsazení a zábavnému příběhu.
  • Film byl také komerčně úspěšný a vydělal přes 333 milionů dolarů celosvětově.

Bond song

Titulní píseň Tomorrow Never Dies od Sheryl Crow se stala hitem a dostala se do žebříčků po celém světě. Je to energická a náladová skladba, která se skvěle hodí k bondovskému stylu.

Závěr

Zítřek nikdy neumírá je další úspěšnou bondovkou, která nabízí akci, napětí a špiónské intriky. James Bond se opět ocitá v nebezpečných situacích, aby zachránil svět před zákeřným zločincem. Film si získal srdce diváků a přispěl k dalšímu úspěchu dlouholeté bondovské série.

17. bondovka: Zlaté oko (1995) ← → 19. Jeden svět nestačí (1999)

 
Copyright © 2007–2023 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB