Hazardní hryKurzové sázení › Kalkulátory

Kalkulátory pro kurzové sázení v Excelu

Připravili jsme pro vás několik kalkulátorů v aplikaci Excel, které vám mohou zpříjemnit sázení a usnadnit rozhodování při kurzovém sázení. Vyzkoušejte například kalkulátory výhodnosti sázkového kurzu, marže sázkové kanceláře nebo si zjistěte pravděpodobnost výhry vsazeného tiketu z celkového kurzu.

Kalkulátor výhodnosti sázkového kurzu (Excel)

Máte někdy pocit, že vypsaný kurz na určitou sázkovou příležitost je příliš vysoký, a že z vašeho pohledu je to mnohem větší „tutovka“? Můžete si to ověřit pomocí našeho excelového kalkulátoru. Umí porovnat sázkové příležitosti, kde jsou možné pouze dva výsledky (typicky jde o tenis, případy, kdy postupuje jen jeden tým atd.), ale i tři výsledky (většina kolektivních sportů s výsledky výhra domácích, remíza, výhra hostů).

Do tabulky stačí zadat pravděpodobnosti, které jednotlivým výsledkům přisuzujete, a kurzy, které vypsala sázková kancelář. Dozvíte se verdikt, zda je vypsaný sázkový kurz pro vás výhodný s ohledem na předpokládanou pravděpodobnost. Excel toho za vás spočítá ale ještě mnohem více.

Kalkulátor výhodnosti sázkového kurzu (Excel)

Příklad

Sázková kancelář vypsala na fotbalové utkání následující kurzy:
1 – výhra domácího týmu: 1,8
0 – remíza: 3
2 – výhra hostů: 4,5.

Takto vypsané kurzy dávají sázkové kanceláři marži 10 %. To je důležitý údaj, který musíte vzít také v potaz, vysvětlen v kontextu bude níže. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si, jak se počítá marže. Dále z těchto údajů můžeme určit, že bookmaker sázkové kanceláře přisuzuje domácím 50procentní pravděpodobnost výhry, na remízu dává 30 % a na vítězství hostů 20 %.

Vy ale odhadujete, že šance domácího týmu na vítězství je 60 %, na remízu 25 % a na vítězství hostů 15 % (součet pravděpodobností v obou případech musí být vždy roven 100 %). Na základě těchto pravděpodobností vám Excel spočítá tzv. férové kurzy (je to stejný princip, jako u sázkové kanceláře, ale marže je nulová).

Férový kurz na výhru domácích, podle vaší pravděpodobnosti, je 1,67 (= 1/0,6 či 100 % / 60 %). Kurz vypsaný sázkovou kanceláří 1,8 je o 8 % vyšší, což je pro vás výhodné (za předpokladu, že máte lepší odhad než bookmaker). Avšak je nutné vzít v úvahu ještě marži sázkové kanceláře, která jí dává výhodu a vyšla na 10 %.

I kdyby byl váš odhad lepší než bookmakerův, má nad vámi stále výhodu 10 % – 8 % = 2 %. Excel proto sázku vyhodnotí následovně: „Vypsaný kurz je sice vyšší, ale nepřekoná marži o 2 %.“

Pokud by se vám podařilo najít sázkovou příležitost, kde je kurz vyšší i s ohledem na marži, Excel ji vyhodnotí jako „Vypsaný kurz je pro vás výhodný, překoná i marži o … %“. To je i strategie k úspěchu – hledat vysoké kurzy s co možná nejnižší marží sázkové kanceláře (která hraje proti vám)!

Kalkulátor si můžete stáhnout kliknutím na ilustrační obrázek nebo na odkaz níže.

kalkulator-sazkoveho-kurzu.xls.

Kalkulátor marže sázkové kanceláře (Excel)

Marži sázkové kanceláře vám spočítá i Kalkulátor výhodnosti sázkového kurzu výše. Nechcete-li se ale „trápit“ zadáváním dalších údajů, můžete využít zjednodušený, na tento účel zaměřený, Kalkulátor marže sázkové kanceláře. Opět funguje pro sázkové události se 2 i 3 možnými výsledky.

Kalkulátor marže sázkové kanceláře (Excel)

Kalkulátor si můžete stáhnout kliknutím na ilustrační obrázek nebo na odkaz níže.

kalkulator-marze.xls.

Kalkulátor pravděpodobnosti výhry tiketu ze zadaných kurzů (Excel)

Rádi sázíte hodně sázkových příležitostí na jeden tiket a šroubujete výsledný kurz nahoru? Možná by vás zajímalo, jakou pravděpodobnost výhry přisuzuje vašemu tiketu bookmaker sázkové kanceláře. Pomocí Kalkulátoru pravděpodobnosti výhry tiketu v Excelu si to můžete spočítat!

Kalkulátor pravděpodobnosti výhry tiketu (Excel)

Kalkulátor si můžete stáhnout kliknutím na ilustrační obrázek nebo na odkaz níže.

kalkulator-pravdepodobnosti-vyhry-tiketu.xls.

Mohlo by vás také zajímat:

Vše o kurzovém sázení;
Co je sázkový kurz;
Proč se kurzy násobí;
Strategie u kurzových sázek;
Jak obrat sázkovku?!
Marže sázkové kanceláře – vysvětlení, postup výpočtu, vzorce, příklady;
Výpočet pravděpodobnosti, že vaše sázenka vyhraje z celkového kurzu a počtu utkání.

 
Copyright © 2007–2023 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB