Hazardní hryNovinky2014 › Spor s Fortunou: sázkař má šanci vyhrát sázku na Úsvit

Spor s Fortunou: sázkař má šanci vyhrát sázku na Úsvit

31. 7. 2014. Sázkař, který loni v srpnu výhodně vsadil na to, že se Okamurova strana Úsvit dostane do Poslanecké sněmovny, má šanci vyhrát spor s Fortunou.

Sázku, na níž byl původně vypsán velmi vysoký kurz 700:1, Fortuna předčasně zrušila a odmítla vyplatit. Hráč v kombinaci s jinou sázkou by vyhrál za vsazených 250 Kč úctyhodnou výhru 234 tisíc korun!

Avšak sázkař se s vyhodnocením celé situace Fortunou nespokojil. Nejprve se snažil s nimi celou situaci přes reklamace a další jednání vyřešit, nicméně jednání byla neúspěšná, a tak sázka na Okamurův úsvit nakonec skončila u soudu. Pod odkazem najdete i další podrobnosti o případu.

Sázkař podal žalobu a v dubnu 2014 mu dal soud za pravdu a vydal platební rozkaz, aby Fortuna spornou sázku vyplatila. Je to spíše dobrý signál než definitivní uzavření sporu. Strana, proti které je vydán platební rozkaz, má možnost do 15 dnů podat tzv. odpor, následkem čehož se platební rozkaz zruší a pokračuje se v soudním projednávání. Není překvapením, že soud pokračuje.

Hlavním argumentem Fortuny je, že Úsvit nešel do voleb sám, ale že za něj kandidovaly i Věci veřejné a Moravané. Avšak s podobnou logikou by bylo možné přistupovat například i k TOP09 a Starostům, u nichž sázky zrušeny nebyly.

Ve hře proto může být hodně, neboť zdárně vyhraný spor s Fortunou by mohl zažehnout další žaloby od sázkařů, kteří akceptovali zrušení původních sázek na úspěch Úsvitu ve volbách – poté byl na stejnou sázku vypsán mnohem nižší kurz kolem hladiny 2,7:1.

Uvidíme, jak celý spor „Davida s Goliášem“ nakonec dopadne. Už (3. 2. 2015) víme, politolog nakonec vyhrál, Fortuna se s ním dohodla na mimosoudním vyrovnání.

Mohlo by vás také zajímat:

Sázkový kurz a kurzové sázky;
Leicester City vyhrál anglickou Premier League 2015–2016 s kurzem 5000:1! (2. 5. 2016);
Jaký kurz by byl vypsán na výsledek semifinále MS ve fotbalu 2014: Brazílie-Německo 1:7?
Nepovedená singapurská kampaň „Můj táta vsadil všechny úspory na Německo“ (26. 9. 2014).

 
Copyright © 2007–2023 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB