Hazardní hryNovinky2014 › Sázka na Úsvit míří k soudu

Sázka na Okamurův Úsvit míří k soudu

23. 2. 2014. Soud bude řešit případ sázejícího, který loni v srpnu vsadil na to, že se Úsvit Tomia Okamury dostane do Poslanecké sněmovny. Fortuna, u které byla sázka podána, vypsala původní kurz na tuto sázkovou příležitost 1000:1, později 700:1. Sázející v kombinaci s jinou příležitostí na to vsadil 250 Kč a celková výhra byla vyšší než 230 tisíc korun. O tu se teď s Fortunou bude soudit.

Pro méně zběhlé v kurzových sázkách připomeňme, že vypsaným kurzem se násobí vklad (sázka) a určuje tak potenciální výhru. Čím vyšší kurz, tím nižší pravděpodobnost, že k dané události dojde.

Kurzy nad 100 jsou z pohledu bookmakerů považovány za událost (téměř) nemožnou. Například u sportovních sázek kurz na úplného outsidera zřídka překročí 10. Naopak velké kurzy, resp. výplatní poměry, najdeme třeba u číselných loterií.

Fortuna však těsně před volbami sázku na úspěch Úvistu ve volbách zrušila, sázejícím vrátila vklad a později vypsala nový kurz pouhých 2,7 ku jedné s odůvodněním, že Úsvit nešel do voleb sám, ale že za něj kandidovali členové Věcí veřejných a Moravanů. Avšak sázející se s vratkou vkladu nespokojil a celý spor tak zamíří k soudu.

Otázkou je, zdali by Fortuna celou záležitost řešila kvůli 230 tisícům, je však možné, že podobných sázek bylo přijato mnohem více. Vsadit takto z legrace stovku nebo tisícovku třeba ve stylu „už jsem přišel o víc“ by znamenalo výhru 100 tisíc nebo dokonce 1 milion korun!

Fortuna považuje svůj krok za oprávněný a v souladu s herním plánem, ten podáním sázky jako sázející akceptujete. Jsme zvědavi na soudní rozhodnutí, neboť jsou zde alespoň dvě pochybnosti či věci, které stojí za zvážení.

Zaprvé samotný Úsvit tvrdí, že kandidovali jako strana samostatně, byť s členy odjinud. Zadruhé, a to je ještě asi důležitější, podobným způsobem šly do voleb snad všechny strany (například TOP09 a Starostové), u nichž sázky ze stejného důvodu vráceny nebyly.

Mohlo by vás také zajímat:

Politolog vyhrál spornou sázku na úspěch Úsvitu ve volbách 2013 s Fortunou (3. 2. 2015);
Sázkař má šanci spor s Fortunou o sázku na Okamuru vyhrát: soud vydal platební rozkaz;
Jaký kurz by byl vypsán na výsledek semifinále MS ve fotbalu 2014: Brazílie-Německo 1:7?

 
Copyright © 2007–2023 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB