Hazardní hryKostkové hry › Podvody v kostkách

Podvody v kostkách

Podvody v kostkách jsou staré jako kostky samotné. Lidské pokolení zřejmě vždy tíhlo k pokušení získat na svou stranu určitou výhodu, i když ne zrovna férovým způsobem. Kostky byly objeveny při vykopávkách po celém světě i na malbách pocházejících ze starého Egypta, tedy z doby více než 3000 let před naším letopočtem.

Ideální kostka

Žádná kostka pravděpodobně není zcela dokonalá, tak jako asi nic v životě. I když současné výrobní postupy jsou natolik přesné, že, měřeno lidskou optikou, je možné mluvit o dokonalé kostce. Ideální kostka je zcela symetrická a vyvážená. To napovídá, jakým směrem se mohou ubírat nekalé úvahy. Podvodu se dopouští ten, kdo kostky záměrně upraví tak, aby se zvyšovala pravděpodobnost vrhu určitého čísla nebo součtu.

Upravená kostka a prevence podvodů

Kostka má tendenci dopadat na nejširší nebo na zatíženou stěnu. Upravená kostka proto může být na okrajích mírně zbroušena anebo zatížena nějakým dobře skrytým tělískem. Jsou známy i případy, kdy průhledná kostka byla zatížena tělískem umístěným bod puntíkem. Toto jsou dva nejčastější „mechanické“ kostkové podvody. Kasina těmto podvodům brání tak, že používají výhradně vlastní kostky, které, pokud opustí hrací plochu, jsou okamžitě nahrazeny novými.

Další kostkové podvody patří do kategorie zručnosti. Někteří hráči jsou schopni vrhnout určité číslo nebo zvýšit pravděpodobnost vrhnutí určitého čísla. I tento problém má ale řešení. Hrajete-li například Craps, víte, že je nutné kostky vrhnout tak, aby se odrazily od zadní stěny hracího stolu.

Obecně lze říci, že vyšší nebezpečí podvodu hrozí při různých hospodských hrách, pokud nevíte, s kým máte tu čest. Někdy to může být i nevinné, pokud je kostka již z výroby nedokonalá. V každém případě byste měli zbystřit, pokud se některé číslo objevuje častěji než by odpovídalo zákonům pravděpodobnosti.

Mohlo by vás také zajímat:

Skořápky, hra s cejchem podvodu;
Manipulace ve Sportce a jiné loterii?;
Podvádění v kartách. Mistři švindlu (video);
V srbské loterii při losování ukázali vítězné číslo dříve, než bylo vylosováno (28. 7. 2015).

EN Podvody v kostkách v angličtině.

 
Copyright © 2007–2022 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB