Hazardní hryKasina › Online kasina a sázkové kanceláře

Online kasina a sázkové kanceláře

Online hraní hazardních her a sázení po internetu dnes provozuje řada společností. Zahraniční kasina či sázkové kanceláře obvykle sídlí v daňových rájích (Malta, Gibraltar apod.), a jsou proto schopny hráčům nabídnout lepší sázky a kurzy. S novelou zákona o loteriích, platné od 1. 1. 2012, je podnikání těchto zahraničních společností v České republice označováno za nelegální, stejně tak jako hraní u těchto společností.

Podmínkou pro sázení po internetu je především dosažení plnoletosti. V České republice je z tohoto důvodu třeba se registrovat v kamenné pobočce sázkové kanceláře. V současné době je možné legálně sázet pouze u tuzemských sázkových kanceláří a kasin s licencí Ministerstva financí ČR.

Zahraniční sázkovky licenci zatím nemají – musely by v ČR založit kamennou pobočku a přesunout zde své servery. Zůstává tedy otázkou, zdali se k tomuto kroku vůbec chystají.

Svou činnost provozují na základě licence vydané v jiném státě EU (často jde například o Maltu) a novelu českého loterijního zákona tudíž právem považují za odporující evropskému právu.

Avšak chystá se další novela, která má umožnit, aby zde zahraniční společnosti mohly legálně podnikat a platit daně.

Bez ohledu na to, u koho sázíte, pamatujte, že i pro hraní (sázení) po internetu platí určité zdravé zásady, kterých je dobré se držet, neboť hra po síti je rychlejší.

Příznivci kurzového sázení na sportovní události mohou často ocenit absenci manipulačního poplatku, který si často účtují kamenné sázkové kanceláře, a kterýžto dost podstatně ovlivňuje šanci být z dlouhodobého hlediska v plusu.

Díky internetu, v závislosti na kurzové nabídce, lze sázet i na právě probíhající utkání (on-line), kde se kurzy dynamicky mění podle vývoje utkání.

Kam dál?

Kasina v hazardním ráji Macau;
Minimální výše sázek ve světových kasinech;
Česko má otevřít trh zahraničním sázkovým společnostem (14. 3. 2013);
Zákon o hazardu narazil u Evropské komise (21. 11. 2012).

EN Online kasina v angličtině.

 
Copyright © 2007–2017 Jindřich Pavelka, Hazardní-Hry.eu – O webu | Reklama | Přístupnost | Podmínky používání | Mapa stránek | EN | FB |